Tibor

Ne győzzön le téged a rossz, hanem te győzd le a rosszat a jóval. (Róma 12,21) 

Az igében ma arra kapunk felszólítást, hogy ne csak hallgassuk azt, hanem éljük is meg. Ne álljunk ma tovább azzal, hogy ez lehetetlen. Sokkal inkább értsük azt meg, hogy krisztusszerűségünk megéléséhez nem elég a saját erőnk. Kérjük el azt az erőt, amely képes bennünk győzelmet aratni a gonosz felett, kérjük el a Krisztus Jézus erejét. Isten ma egy olyan ige elé állít, amit lehetetlen megrágni, sőt megemészteni akkor, ha a világ szemszögéből próbáljuk értelmezni szavait. Azt is tudható, hogy ezek a szavak ma sokakat felháborítanak, mert azt mondják rá, hogy ellenkezik az emberi természettel, az igazságérzetükkel, a logikával. Mi lenne a világból, ha mindenkinek, aki rosszat tesz, jóval fizetnénk? Hová lenne a jog, a rend, az igazság? Nos, az a szeretet, az a jó, ami képes legyőzni a rosszat, nem az emberi logikára épül, ezt nem lehet egy képlettel levezetni. Ezt csak egy módon lehet megérteni, mégpedig Isten szava, Isten cselekedete által. Mielőtt felháborodna bárki is, tegyük fel magunknak a kérdést, hogy hol van a logika abban, amivel minden istentiszteleten újra szembesülünk: „úgy szerette Isten a világot, hogy egyszülött Fiát adta érte…” Hol van a logika abban, hogy a mi gonoszságunkat Isten a maga jóságával próbálja meggyőzni? 

 Amikor Jézus Krisztust prédikáljuk, ó! akkor nem a tányérokat, késeket és villákat tesszük fel a lakoma asztalára, hanem magát a kenyeret adjuk át. (C. H. Spurgeon)

Uram! Köszönöm, hogy emberi logikámat megpróbálod tágítani a Te logikáddal. Igaz, sokszor tapasztalom, hogy a Te gondolataid nem az én gondolataim, de olyan jó nekem, ha mind jobban ráhangolódom akaratodra és gondolataidra.

 Ámen